УДК 373.2’’364’’ ОГЛЯД ЧИННИКІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

DOI : https://doi.org/10.51706/2707-3076-2024-11-7

  • Віталіна Вячеславівна Любива Глухівський національний педагогічний університет імені О. Довженка https://orcid.org/0000-0003-2228-2013
  • Арсен Ігорович Конопля Глухівський національний педагогічний університет імені О. Довженка https://orcid.org/0000-0002-6823-3471
Ключові слова: діти дошкільного віку, якість освіти, війна, психологічний стан, освітнє середовище

Анотація

Науково-оглядова розвідка присвячена визначенню чинників забезпечення якості дошкільної освіти. Окреслено, що геополітичні виклики зумовлюють нагальну потребу в створенні безпечного освітнього середовища.

Психоемоційний стан дітей, запити замовників освітніх послуг (батьків, та осіб, що їх замінюють), родин, які  постраждали внаслідок збройної агресії, а також необхідність модифікації освітніх програм до умов воєнного стану вимагають від педагогів особливих знань, адаптаційних стратегій і психолого-педагогічної підтримки.

Автори зазначають, що забезпечення якості дошкільної освіти в умовах воєнного часу має законодавче підґрунтя, а саме: забезпечення права на освіту, що є визначальним для індивіда та суспільства в цілому. Забезпечення якості дошкільної освіти розглянуто, не тільки як адміністративне завдання, але й як соціокультурна відповідальність, що має базуватися на комплексному підході з урахуванням викликів сьогодення, необхідності мультидисциплінарної підтримки й стратегічного планування в умовах нестабільності. Пересвідчилися, що в межах вибірки інституційних установ (закладів дошкільної освіти) підходи щодо якості освітнього процесу різняться, і з воєнним станом «якість» залишається риторичною ремаркою.

Біографії авторів

Віталіна Вячеславівна Любива, Глухівський національний педагогічний університет імені О. Довженка

кандидат педагогічних наук, доцент

Арсен Ігорович Конопля, Глухівський національний педагогічний університет імені О. Довженка

здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти

Опубліковано
2024-12-28
Розділ
ЗАГАЛЬНА ПЕДАГОГІКА ТА ІСТОРІЯ ПЕДАГОГІКИ